Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor ze strony www.taniaksiazka.pl to kolejna odsłona niezwykle popularnej serii J.K. Rowling. Odświeżenie “Komnaty Tajemnic” wiąże się z 20-leciem napisania pierwowzoru. Edycja specjalna to wspaniała okazja do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa. Przez wielu to właśnie ta część jest najlepszą częścią serii. Książka jest świetnym pomysłem na prezent dla wiernych fanów “Harry’ego Pottera”. Czym nowa wersja “Komnaty Tajemnic” różni się od starszych wersji książki?

Zupełnie nowy materiał

Oprócz standardowej historii książka została powiększona o nowe fragmenty, których wierni fani nie znali wcześniej. Nowa edycja kolekcjonerska nie jest więc w żadnym wypadku odgrzewanym kotletem. Po pierwsze została podzielona na cztery części, a więc: Gryffindor, Slytherin, Ravenclav i Haffelpuff. Książkę można zatem kupić w zależności od ulubionego domu. Warto zorientować się, która część najlepiej spodoba się osobie, której kupuje się prezent. “Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor” może cieszyć się największą popularnością ze względu na to, że to dom głównych bohaterów serii, czyli Harry’ego, Rona i Hermiony.

Książka została wzbogacona o historie wymienionych domów. Omawiane są w niej tradycje danego miejsca oraz zwyczaje, które panują w dormitoriach. Fani więcej dowiedzą się o budowie Hogwartu oraz rozmieszczeniu poszczególnych pokoi, z których korzystają domy. Dla wiernych fanów serii obowiązkiem będzie kupienie wszystkich 4 części jednocześnie. W przypadku Gryffindoru dowiemy się, gdzie śpią i jedzą popularni “Gryfoni” oraz jakimi cechami charakterystycznymi wyróżnia się dom względem np. znienawidzonego Slytherinu. 

Stara treść z zupełnie świeżej odsłonie

Nowe fragmenty książki pozwolą jeszcze bardziej docenić materiał źródłowy. Nowe historie dodają dodatkowego kontekstu historii. Pozwala ona raz jeszcze prześledzić pojedynek Harry’ego z Voldemortem. Pozwala ona też z innej perspektywy spojrzeć na dzieciństwo głównego antagonisty serii. 

Starych fanów nie trzeba zachęcać podwójnie do powtórzenia sobie “Komnaty Tajemnic”. J.K. Rowling osiągnęła tu najwyższy możliwy poziom w opowiadaniu historii. Książka należy do najzabawniejszych, a zarazem najbardziej tajemniczych książek w jej dorobku. Słynna scena z sokiem wielosokowym przeszła już do historii komedii, a starcie ze słynnym, wielkim wężem do dzisiaj powoduje ciarki na plecach. “Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor”  nawet bez dodatkowych fragmentów byłaby świetnym pomysłem na prezent.