Harry Potter to postać kultowa. Wszyscy doskonale pamiętają ten moment, kiedy niewinny chłopiec z wielką blizną na czole zagościł w sklepach z książkami. Od tego momentu minęło już wiele lat, a Harry wcale nic nie traci na swojej popularności. Wierni czytelnicy nie zapomnieli o tym, że właśnie mija dwadzieścia lat od momentu ukazania pierwszej książki. Z tej to okazji na rynku pojawiła się seria książek w zupełnie nowym, nieoczekiwanym wydaniu. Warto zajrzeć do środka “Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor” (https://www.taniaksiazka.pl/harry-potter-i-komnata-tajemnic-gryffindor-joanne-kathleen-rowling-p-1519777.html). Jeżeli ktoś marzył o tym, aby kiedykolwiek wstąpić do Gryffindoru, to w końcu ma ku temu doskonałą okazję. J.K.Rowling ma dla swoich fanów nie lada gratkę.

Tajemnice Gryffindoru

Dzięki “Harry Potter i Komnata Tajemnic. Gryffindor” czytelnicy mogą dowiedzieć się wszystkiego odnośnie tajemnic tego domu. Jakie skrzaty można tam na co dzień spotkać? Dlaczegdomu wygląda tak, a nie inaczej? Autorka postanowiła zaoferować czytelnikom wiele ciekawostek, które sprawią, że przyjemność z czytania będzie jeszcze większa. Może nie będziemy mieli okazji do tego, aby włożyć na głowę Tiary Przydziału, ale chociaż na chwilę będziemy mogli się przenieść do tego wyjątkowego miejsca, gdzie mieszkał przez kilka lat sam Harry Potter.

Komnata Tajemnic

Oprócz nowych ciekawostek, w środku znaleźć można doskonale znaną wszystkim historię o tym, jak to Harry powrócił do Hogwartu na drugi rok nauki. Pewien skrzat domowy o imieniu Zgredek nie chciał, aby Harry powrócił do szkolnej ławki. Przeczuwał on bowiem, że chłopcu może coś grozić, ale na szczęście mu się to nie udało. Harry pod koniec wakacji został uratowany z domu Dursleyów przez rodzinę Weasleyów, za co był im bardzo wdzięczny. Akcja się udała. Po wakacjach, wszyscy (do ich grona dołączyła najmłodsza siostra – Giny Weasley) powrócili do Hogwartu.

W szkole na uczniów czaiło się wiele niebezpieczeństw. Draco Malfoy twierdził, że już wkrótce zostanie otwarta Komnata Tajemnic, skrywająca złego potwora, który miał rozprawić się z uczniami nieczystej krwi. Harry i jego przyjaciele dowiadują się, że po raz ostatni Komnata została otwarta pięćdziesiąt lat wcześniej, kiedy to m.in. Hagrid uczęszczał do szkoły. Czy to możliwe, że gajowy w Hogwarcie może mieć coś z tym wspólnego? Na jaw wychodzi tajemnicze imię – Tom. Nikt nie wie kim jest owy czarodziej, ale już niedługo na jaw wyjdzie straszna tajemnica, Czy Harry, Ron i Hermiona będą potrafili sobie z nią poradzić? Odpowiedź wszyscy znajdą w książce.