Problemy psychologiczne

Problemy psychologiczne

Współczesne społeczeństwo coraz częściej boryka się z problemami psychologicznymi. Kryzys, ciężka sytuacja ekonomiczna sprawiają, że pracujemy w pełnym stresie, często zaniedbując rodzinę. Coraz więcej osób boryka się z problemem depresji spowodowanej nie tylko traumatycznymi przeżyciami, ale także trudami dnia codziennego i życiem w ciągłym napięciu.

Problemy psychologiczne towarzyszą także coraz częściej nastolatkom, które nie radzą sobie z presją rówieśników. Jeśli zauważamy, że nasze dziecko jest bardzo skryte lub wpada w dziwne towarzystwo, to rozmowa lub wizyta u psychologa jest koniecznością. Tym bardziej, jeśli podejrzewamy je na przykład o branie narkotyków.

Częstym zaburzeniem psychologicznym są różnego rodzaju fobie. Osoby, które cierpią na fobię społeczną nie są w stanie realizować się ani w pracy, ani jako przyjaciele czy małżonkowie. Fobia odbiera im śmiałość i ochotę na kontakty międzyludzkie.

Zdrowie psychiczne sprawia, że możemy czuć się szczęśliwi. Z tego względu należy łamać stereotypy i nie bać się terapii oraz  wizyt u doświadczonych psychologów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *